Login/email:Odzyskaj hasło
Załóż konto
Zapisz się na biuletyn
o grze Prime Suspect:

Prime Suspect:
Tajemnice Vileburga

PrimeSuspect on Facebook

Follow Prime Suspect on Twitter

Polecamy:

Czym jest Prime Suspect?

W grudniu 2009 ukazała się gra Prime Suspect: Tajemnice Vileburga. Po dwunastu miesiącach pracy nad tym projektem autorzy proponują alternatywne podejście do zagadek kryminalnych. Pasywne oglądanie lub czytanie kryminału zamienia się w dynamiczną grę planszową, w trakcie której gracze badają poszlaki zbrodni i poznają zawiłości motywów mordercy.

Do rozgrywki staje kilku detektywów i mistrz gry w roli głównego podejrzanego. Jak doszło do zabójstwa? Kto zabił i jaki był motyw zbrodni? Wybór nie jest prosty. Wśród dwudziestu podejrzanych są szanowani mieszkańcy Vileburga. Krok po kroku gracze tropią mordercę, sprawdzając każdy ślad, szukając ludzi w jakikolwiek sposób powiązanych ze sprawą. Zeznania świadków mogą pomóc w znalezieniu rozwiązania, albo jeszcze bardziej skomplikować poszukiwania. W tej grze wszystko zależy od dedukcyjnych zdolności graczy, którzy muszą samodzielnie poskładać wszystkie puzzle w logiczną całość, podejmując własne decyzje na każdym kroku. Nawet gdy przestępca w końcu zostanie schwytany (po ekscytującym pościgu), nic jeszcze nie jest przesądzone: detektywi muszą odnaleźć prawdziwy motyw zabójcy, stworzyć własną rekonstrukcję wydarzeń z cząstkowych informacji zebranych w trakcie gry.

Co dalej?

Na tej stronie oprócz podstawowych informacji o grze chcemy przedstawić świat, w którym poruszają się postaci z gry. Tu będzie można zapoznać się z ich sylwetkami, przeczytać zwiastuny historii, które już znalazły się w pierwszej edycji gry, lub znajdą się w kolejnych wydaniach. Na tej stronie można wykorzystać specjalny kod, zawarty w aktach spraw, by poznać kulisy historii, obejrzeć każdy szczegół ze wszystkich stron i sprawdzić powiązania pomiędzy poszlakami, zeznaniami świadków, a wydarzeniami. A dla koneserów niedługo pojawi się możliwość odtworzenia własnej mapy relacji pomiędzy odrębnymi elementami rozgrywek, ułożenia w jedną koherentną całość wszystkich historii.

Dla tych, którzy rozwiążą wszystkie 12 spraw z pierwszej edycji, zaproponujemy kolejne scenariusze dla nowych rozgrywek. Pierwsza edycja gry jest pewnego rodzaju testem. Sprawdzamy wydajność formuły, nie zamykając się na innowacje i propozycje zmian. Mechanizm gry pozwala na wykorzystanie skomplikowanych wątków, ale w tej chwili wciąż szukamy odpowiedzi na pytanie dotyczące proporcji. Jak zachować równowagę pomiędzy chęcią rozbudowania scenariusza o złożone intrygi, a koniecznością umożliwienia rozwiązania sprawy w ciągu jednej rozgrywki.

Vileburg to przestrzeń, która nie ma jeszcze definitywnych granic. Zapraszamy wszystkich do współtworzenia tej rzeczywistości poprzez nadsyłanie własnych propozycji i pomysłów na nowe historie lub nawet gotowych scenariuszy. Najciekawsze propozycje mogą ukazać się już wkrótce na tej stronie.

Specifykacja gry

Każda rozgrywka trwa od godziny do trzech godzin i jest przeznaczona dla osób w wieku od lat 15.

Liczba graczy: 2 do 5